Bredase studenten organiseren benefietevenementen voor Oekraïne

Breda University of Applied Sciences | Foto: BredaNu

Een groep studenten van BUas is momenteel volop bezig met de productie van acht benefietevenementen. Daarmee willen zij geld ophalen voor een goed doel: de Shpaniv School of Arts, een muziekschool in Oekraïne.

De muziekschool kampt door de oorlog met een groot tekort, onder andere aan muziekinstrumenten. “Er zijn gewoon heel veel dingen verwoest. Dus waar het letterlijk naartoe gaat, is voornamelijk materiaal. Een gitaar, een werkende piano, noem maar op,” vertelt Merel Rietveld, een van de drie docenten van de specialisatie Live Music & Dance Events, onderdeel van de opleiding Leisure & Events Management, die de studenten begeleiden. “Dus als we bij wijze van spreken 8000 euro kunnen geven aan deze school, dan kunnen ze daar al heel veel mooie dingen mee doen.”

Iets terugdoen voor de maatschappij

Rond de zeventig studenten krijgen ongeveer acht weken de tijd om de benefietevenementen te ontwikkelen en te produceren. “En dat is natuurlijk door niet alleen maar een plan aan te leveren in het werkveld, maar echt om een evenement te produceren,” vertelt Merel. Omdat de opleiding actief is binnen de muziekindustrie, wilden zij iets terugdoen voor de maatschappij. Dit jaar is er specifiek gekozen voor een doel dat zich richt op kinderen.

Tweedejaars student Chloé Carels staat als eventcoördinator tijdens het evenement RITM, dat op 14 januari plaatsvindt in de BUas Chapel in Breda. Het is het eerste evenement in de reeks. “Ons idee is dat we elk uur proosten en elk uur zetten we dan ook de klok terug naar twaalf uur, zodat je eigenlijk oud en nieuw kan herbeleven samen met je vrienden. Naast dat het dus ook gewoon een heel leuk feest is, is het ook een benefietevent voor Music Saves Ukraine,” vertelt Chloé. “We zijn blij dat we een steentje bij kunnen dragen aan het goede doel.”

Uitdaging voor de studenten

Chloé organiseert het evenement niet alleen. Ze werkt samen met verschillende groepen studenten. Eén groep richt zich op de productie en zorgt dat alles op de juiste plek staat en dat het goede doel zichtbaar is. Een andere groep houdt zich bezig met marketing en gaat de straat op om zoveel mogelijk mensen te bereiken en te overtuigen om te komen. Daarnaast is er een groep die het programma samenstelt en samenwerkt met artiesten en sponsors.

De studenten kregen dit goede doel aangereikt vanuit de opleiding. Chloé vindt het mooi dat ze geld ophalen en dit weer kunnen teruggeven aan de muziek. “Alleen dan voor mensen die het niet zelf kunnen betalen en die het lastiger hebben dan wij. Dus dat is wel een grote motivatiebron om zo hard ons best te doen.”

Videoboodschap

Voor Chloé en haar medestudenten is dit de eerste keer dat zij zelf echt een evenement mogen neerzetten. Ze kregen een gastlezing van iemand die betrokken is bij Music Saves Ukraine. Ook kregen de studenten een videoboodschap van Shpaniv School of Arts, waarin werd verteld hoe dankbaar ze zijn dat de studenten deze benefietevenementen organiseren. “Ja, dat is echt superleuk om te zien. En dan geeft dat toch weer een motivatie erbij om te denken. We willen er een succes van maken,” aldus Chloé.

In totaal worden er acht evenementen georganiseerd, waarvan er vier plaatsvinden in Breda. Kijk voor meer informatie op de website van de opleiding.