Celeste van Kastel neemt voorzitterschap PvdD over

PvdD
Pjotr White, Celeste van Kastel, Marlotte Molenaar en Jasper van Loo Van de PvdD | Foto: Nielo Schrurs

Vooruitlopend op de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 heeft Celeste van Kastel het voorzitterschap van de Partij voor de Dieren op zich genomen. Zij volgt Tristan Schonis op die zich terugtrekt uit de politiek.

Afgelopen week werd Celeste van Kastel voorgedragen als kandidaat lijsttrekker voor de Partij voor de Dieren. Tegelijk werden de 19 leden voor de concept kandidatenlijst gepresenteerd. Vooruitlopend op de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen neemt Van Kastel alvast het voorzitterschap over.

Van twee naar vier zetels

Huidige lijsttrekker Tristan Schonis heeft na vier jaar besloten zich terug te trekken uit de politiek. Bij BN de Stem geeft hij aan dat dit het gevolg is van keuzes. Het raadslidmaatschap is veel werk en zijn baan, dochter, de moestuin, vrienden en een bestuursfunctie vragen ook tijd.

Onder aanvoering van Schonis is gewerkt aan onder andere dierenwelzijn, natuur, afvalpreventie, toegankelijke zorg en emancipatie. Van Kastel kan in aanloop naar de verkiezingen ervaring opdoen met het fractievoorzitterschap. De Partij voor de dieren hoopt in maart 2026 van twee naar vier zetels te groeien.