Jos Figlarek (76) kreeg op zondag 26 oktober een koninklijke onderscheiding van burgemeester Paul Depla. Hij werd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemd voor alles wat hij heeft gedaan voor Breda. De uitreiking vond plaats tijdens de Jaarlijkse Herdenking Bevrijding Breda. Hij nam die dag afscheid.
Jos staat bekend als iemand die zich al jaren vrijwillig inzet voor anderen. Zijn betrokkenheid bij verschillende organisaties maakt hem bekend en geliefd in Breda.
Herdenking van de bevrijding
Jos is 20 jaar voorzitter van de Stichting Jaarlijkse Herdenking Bevrijding Breda geweest. Elk jaar hielp hij bij het organiseren van de herdenking en het eren van de bevrijders. Dankzij zijn inzet blijft de bevrijding en wat er toen is gebeurd, toch leven in de stad.
Hij vindt het belangrijk dat mensen blijven stilstaan bij de vrijheid waar ze nu in leven. Als zoon van een bevrijder gaat hem dit aan het hart. De afgelopen twee jaar heeft hij ook de taak van penningmeester bij de Stichting overgenomen.
Actief in sport en buurt
Jos is al sinds 1989 actief als voorzitter bij Biljartvereniging Belcrum ’89 en geeft al sinds 2013 twee keer per week training aan senioren bij Sprint. Hij zet zich dus in voor de buurt. Daarnaast was hij in 2018 vier maanden betrokken bij de lokale organisatie editie van ‘Samenloop voor hoop’. Dat is een evenement voor het inzamelen van geld voor kankeronderzoek.
Daarnaast is hij voorzitter van de Vereniging van Eigenaren van het appartementencomplex Van Speyk. In het verleden is hij ook voorzitter geweest van het gemeenschapshuis Belcrum, waar hij de stuwende kracht was van buurtactiviteiten en het beheer van het gebouw deed.
In de politiek
Jos zat van 1994 tot 2006 in de gemeenteraad voor het CDA in Breda. Ook was hij lid van commissies bij de gemeente Breda. Daar dacht hij mee over wat er beter kon in de stad en droeg hij bij aan de besluiten van Breda. Zijn inzet laat zien hoeveel hij om de inwoners en Breda geeft.




