Nieuwe bussen, nieuwe haltes: dit verandert er in Breda vanaf 6 juli

Vanaf 6 juli 2025 verandert er veel in het busvervoer in en rond Breda. De gemeente en vervoerder Arriva willen het openbaar vervoer beter, sneller en duurzamer maken. Daarom komen er nieuwe buslijnen, aangepaste routes en extra haltes. Ook gaan de bussen vaker rijden.

Er komt een snelle stadslijn tussen het centrum van Breda en de Haagse Beemden, via de Terheijdenseweg. Ook komt er een nieuwe lijn genaamd ‘Bravo Direct’, die gaat rijden tussen Geertruidenberg en Oud Gastel. Deze bus stopt onder andere in Oosterhout, Teteringen, Etten-Leur en Oudenbosch. Tijdens de spitsuren gaan er vaker bussen rijden, soms zelfs elk kwartier. De bus naar Bavel rijdt tijdens deze spitsuren elke 30 minuten in plaats van elk uur. Ook de Direct-lijnen naar Oosterhout en Etten-Leur gaan vaker rijden.

Nieuwe haltes

Er komen in totaal 18 nieuwe bushaltes bij. Dat betekent dat sommige oude haltes zullen verdwijnen. Totdat de nieuwe haltes klaar zijn, komen er tijdelijke opstapplaatsen. In Princenhage en Haagse Beemden worden enkele haltes verplaatst of aangepast. De aanpassingen vinden in fases plaats in 2025 en 2026.