De verkeerspolitie heeft deze week in de regio Breda tientallen automobilisten bekeurd vanwege telefoongebruik achter het stuur. Maandag werd er met een speciale camera gecontroleerd op de A16 bij Prinsenbeek en dinsdag op de A58 bij Ulvenhout.
Volgens de politie gaat het om ruim 30 automobilisten die in de fout zijn gegaan. De politie schrijft op Instagram verbaasd te zijn “dat ondanks de hevige sneeuwval, minder goed begaanbare wegen, de extreme gladheid en alle waarschuwingen hierover, er toch volop werd gebeld/geappt en werd gekeken op mobiele devices.”
Flinke boete
Het boetebedrag voor het vasthouden van een telefoon achter het stuur bedraagt €430 euro. Ook hebben verschillende verzekeraars in hun polis opgenomen dat zij telefoongebruik achter het stuur beschouwen als ‘roekeloos rijgedrag’. Bij een ongeluk draait de automobilist dan zelf op voor de kosten.




