De politie heeft dinsdag en woensdag een speciale controleactie uitgevoerd op fatbikes in Oosterhout. De controles werden gehouden aan de Slotlaan en de Effentweg.
Tijdens deze controle heeft de politie in totaal 110 fietsen gecontroleerd. Er werd onder andere gekeken naar de snelheid en de remmen van de fatbikes. Er waren twee fatbikes die te snel gingen, dertien fatbikes die slecht of zelfs geen remmen hadden en er zijn vier fietsers bekeurd omdat zij op hun telefoon zaten tijdens het fietsen. Deze fietsers hebben allemaal een bekeuring.
Een scooterrijder probeerde de politiecontrole te ontwijken door vlak voor de controle een draai te maken. Een motoragent ging er snel achteraan en kon de bestuurder laten stoppen, zodat deze alsnog kon worden gecontroleerd. Daaruit bleek dat de bestuurder geen rijbewijs had. De scooterrijder kreeg daar een proces-verbaal voor.




