De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag twee personen aangehouden in verband met inbraken op het bedrijventerrein rondom de Konijnenberg in Breda. Dat meldt de politie op X.
Agenten troffen het tweetal aan in de bosjes bij een bedrijf aan de Konijnenberg. De politie was daar ter plaatse gekomen voor een melding van een mogelijke inbraak. Eén van hen is met behulp van een stroomstootwapen aangehouden.
Politiehond
De andere man sloeg op de vlucht en werd even later bij een volkstuinencomplex in de buurt aangehouden. Daarbij werd een politiehond ingezet, die de verdachte vervolgens beet. In dezelfde nacht kwamen er meerdere meldingen binnen bij de politie over mogelijke inbrekers, allemaal uit de omgeving van de Konijnenberg en de Terheijdenseweg. De politie onderzoekt of de aangehouden verdachten ook bij deze meldingen betrokken zijn.
Een woordvoerder van de politie liet aan BredaNu weten dat er in totaal bij drie bedrijven daadwerkelijk is ingebroken en dat er één poging tot inbraak was. Ook is er ingebroken in een auto die bij één van de bedrijven geparkeerd stond. De politie kon donderdag aan het begin van de middag nog niet laten weten of er bij de inbraken iets is buitgemaakt.
De verdachten zijn een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 32-jarige man waarvan de woonplaats eveneens onbekend is. De 32-jarige man die door de politiehond was gebeten, is voor zijn verwondingen eerst naar het ziekenhuis gebracht. Inmiddels zitten beide mannen vast voor verhoor.




