Afgelopen week is het project 'later is nu’ begonnen in wijkcentrum Princenhof en ontmoetingscentrum De Vlieren. Het project is bedoeld voor 65-plussers die thuis wonen in de wijken Heuvel, Princenhage, Effen-Rith en Liesbos. Dit najaar zullen er wekelijks bijeenkomsten zijn in het thema van leefstijl en dagelijkse keuzes, die bijdragen aan prettig thuis ouder worden.
“We willen mensen laten nadenken over wat ze zelf kunnen doen om op een goede manier ouder te worden”, vertelt projectleider Eva Geelen. “Het is heel belangrijk om actief bezig te zijn met mensen om je heen; aanwezigheid van een netwerk is het grote verschil tussen fijn thuis ouder worden of juist niet.”
Themabijeenkomsten
De bijeenkomsten worden gegeven in groepjes van 20 senioren en de onderwerpen zijn gevarieerd. Van valpreventie tot veiligheid online tot omgaan met dementie. “Bijvoorbeeld de bijeenkomst over positieve gezondheid vind ik erg belangrijk”, aldus Eva Geelen. “Hier leer je kijken naar wat er goed gaat in je leven, in plaats van wat er niet goed gaat.”
Peter Juda is een deelnemer die vorig jaar ook heeft meegedaan. “Ik heb aan de valpreventie meegedaan samen met mijn vrouw en dat heeft ons veel gebracht”, aldus meneer Juda. “We hebben leuke mensen ontmoet en ik ben meer gaan bewegen.” Zo volgt meneer Juda naar aanleiding van dit project nu danslessen voor senioren.




